WODA Z LODU – ŹRÓDŁO ZDROWIA I MŁODOŚCI
Ostatnio miałam okazję gościć w moim domu pewną znajomą. Był upalny dzień, więc zaproponowałam jej coś do picia. Nie miała ochoty ani na kawę, ani na herbatę. Jedynie o czym marzyła, to o łyku chłodnej, orzeźwiającej wody. Wyjęłam z lodówki moją wodę z lodu i nalałam jej do szklanki. Upiła łyk, drugi, potem następny, na chwilę się zamyśliła, po czym jakby doznała objawienia zapytała: „Aśka! Gdzie ty kupujesz taką pyszną wodę?!”
Nie kupuję – odpowiedziałam. Ja ją po prostu robię. „Ale jak to robię??? Myślałam, że wodę można sobie po prostu kupić, albo nalać z kranu! A ty mi mówisz, że można ją zrobić! Wiesz, ja rozumiem… można sobie zrobić ciasto, przetwory na zimę, obiad dla całej rodziny, ale wodę??? Serio??? W takim razie poproszę o przepis na wodę” I w tym momencie wybuchnęła gromkim śmiechem. Przepis oczywiście dostała, a dzisiaj dzielę się nim także z wami :)
Woda z lodu posiada także kilka innych nazw: żywa woda, woda strukturalna, nanowoda. Wiele razy wspominałam na blogu o jej wspaniałych właściwościach na przykład w tych wpisach:
? Ile i co człowiek powinien pić
? Wiosenne oczyszczanie i regeneracja organizmu
W jednym z nich pisałam, na czym polega przygotowanie takiej wody, a dzisiaj napiszę jak ja przygotowuję taką wodę krok po kroku.
Woda z lodu – przepis
- Przygotuj dwa emaliowane garnki (lub inne emaliowane pojemniki)
- Nalej wodę z kranu do pierwszego pojemnika. Woda powinna być przegotowana i ostudzona, pozostawiona do odstania na kilka godzin, odchlorowana i przefiltrowana)
- Wstaw pojemnik do zamrażalnika (albo na balkon gdy jest mróz) na ok. 4 – 5 godzin.
- Przebij skorupę lodu i odlej niezamarzniętą wodę do drugiego pojemnika. Lód z pierwszego pojemnika jest szkodliwy i należy go wyrzucić.
- Drugi pojemnik z wodą wstaw do zamrażalnika, tym razem na ok. 7 godzin. Powinno zamarznąć mniej więcej 2/3 wody.
- Niezamarzniętą wodę wylej, ponieważ zawiera różne zanieczyszczenia.
- Lód, który pozostał odstaw, aby się roztopił w temperaturze pokojowej. Roztopiony lód, to jest właśnie woda z lodu :)
Tak przygotowaną wodę z lodu warto pić najlepiej godzinę lub dwie przed jedzeniem, 3 razy dziennie po jednej szklance. Woda z lodu powinna stać w lodówce pod przykryciem, najlepiej na dolnej półce i zimną należy pić małymi łykami.
Woda strukturalna, czyli woda z lodu posiada cudowne właściwości. Wpływa na regenerację na poziomie komórki, poprawia przemianę materii i ogólne samopoczucie, powoduje przypływ energii i usuwa zmęczenie. Podsumowując: pijąc codziennie wodę z lodu przyczyniamy się do tego, że czujemy się zdrowsi i młodsi! Zalety takiej wody z pewnością docenią osoby uczące się, przemęczone, stosujące różne diety czy głodówki, a także te, które pragną na dłużej zachować młody wygląd :)
Woda z lodu nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie do picia. Można ją także wykorzystać w codziennej pielęgnacji jako tonik, a raczej esencję nawilżającą. W tym celu należy spryskać lub zwilżyć dłonie i wklepać wodę opuszkami palców w twarz, szyje i dekolt. Pozostawić do wyschnięcia. Drugi sposób (dla osób, u których pojawiły się zmarszczki) polega na nałożeniu kompresu z wody z lodu (taka maska w płachcie) na ok. 20 min. Do wody warto dodać szczyptę czystej soli kuchennej, himalajskiej lub kłodawskiej, aby była bardziej miękka. Po takich zabiegach skóra staje się miękka i nawilżona, znikają wszelkie podrażnienia, zmarszczki się wygładzają, a wypryski szybciej się goją.
Wodę z lodu warto także stosować do codziennego mycia twarzy. Najlepsza do tego celu jest woda z lodu z dodatkiem soli i odstawiona na cały dzień lub całą noc. Po umyciu twarzy można zastosować maseczkę odmładzającą, przeciwzmarszczkową na przykład z płatków różano – owsianych lub z pyłkiem kwiatowym.
Pijcie wodę z lodu codziennie, nie tylko podczas upałów. Na zdrowie :)
Wyjaśnij dlaczego lód z pierwszego pijemnika jest szkodliwy?